Gry symulacyjne
integracja i budowanie Twojego zespołu

 

Czym są gry symulacyjne?

Gry symulacyjne to jednodniowe symulacje biznesowe, które pozwalają Ci wcielić się w różne role. Zajęcia te doskonale imitują rzeczywistość, oferując uczestnikom unikalną szansę rozwijania umiejętności i podejmowania decyzji mających realne konsekwencje.

cooperation icon
 

Symulacja - dla kogo jest przeznaczona?

Gry symulacyjne są przeznaczone dla różnorodnych grup pracowników oraz zespołów, obejmując obszary związane z IT, zarządzaniem usługami IT, a także kulturą współpracy i zwinnością organizacji, m.in.:

  • Zespoły chcące poprawić swoją pracę - poprzez refleksję i eksperymentowanie w bezpiecznym środowisku.
  • Pracownicy biznesu, wytwarzania oprogramowania, utrzymania IT - dla wszystkich, którzy zarządzają usługami IT w sposób zwinny.
  • Pracownicy odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów - biorący udział w rozwiązywaniu problemów, analizie przyczyn źródłowych, zarządzaniu incydentami i przeprowadzaniu rozwiązywania problemów.
  • Managerowie IT - którzy są odpowiedzialni za stosowanie najlepszych praktyk, poprawę procesów i procedur, a także dla tych, którzy chcą zrozumieć zarządzanie usługami IT.
  • Zespoły niezwiązane z IT  - chcące zrozumieć, jak działają najlepsze praktyki i jak wpłynie to na ich organizacje i zespoły.


Gry symulacyjne są doskonałym narzędziem dla różnych grup zawodowych, umożliwiając praktyczne zastosowanie teorii i doskonalenie umiejętności w bezpiecznym środowisku.

icon user

Korzyści gier symulacyjnych

conlea icon training

Rozwój umiejętności i doświadczenia

colnea icon f

Budowanie i integracja zespołów

conlea icon.

Doskonalenie zdolności do podejmowania decyzji

safe icon security-system

Eksperymentowanie w bezpiecznym środowisku

icon sz 11

Zdobycie świadomości procesów biznesowych

cooperation (2) icon

Budowanie kultury organizacyjnej

icon sz 4

Ocena i usprawnianie aktualnie stosowanych praktyk i obszarów

icon sz 2

Zastosowanie nowych metodologii

education icon graduation-cap (1)

Edukacja w przyjemny sposób

Z jakiego zakresu
będziemy w stanie pomóc Twojemu zespołowi?

 

Gra symulacyjna MarsLander II®

W niniejszej symulacji będziesz „pracować” w zespole usług cyfrowych firmy SPACE-Y. Ta firma sprzedaje dane zbierane podczas misji kosmicznych klientom takim jak uniwersytety czy centra badawcze. Przed twoim zespołem stoi jasne zadanie: „Doprowadź do startu rakiety z lądownikiem MarsLander oraz jego lądowania na Marsie i zbierz cenne dane dla uniwersytetów i centrów badawczych”.

W trakcie symulacji MarsLander II nauczysz się m.in.: co jest kluczowe w ITSM nowej generacji, jak można poprawić przepływ pracy, w jaki sposób ciągle ulepszać swoje produkty, jak stać się elastyczną organizacją świadczącą usługi, która szybko reaguje na zmienne zapotrzebowania rynku.

Dowiedz się więcej

icon marslander rocket
 

Gra symulacyjna The Phoenix Project

Parts Unlimited jest w tarapatach. Doniesienia prasowe ujawniają słabe wyniki finansowe organizacji. Transformacja biznesowa z wykorzystaniem IT została zainicjowana w dziale Retail Operations jako rozwiązanie dla tego problemu oraz działanie niezbędne do ratowania firmy i przywrócenia przewagi konkurencyjnej. Wiceprezes ds. IT został zaangażowany do prowadzenia projektu Feniks (The Phoenix Project) i jest odpowiedzialny za jego sukces. Wiceprezes ma jednak na głowie ogrom pracy, w tym olbrzymi backlog incydentów, problemów, projektów i innych zadań operacyjnych.

W trakcie symulacji The Phoenix Project nauczysz się m.in.: jak stosować zasady DevOps w konkretnej sytuacji, jak znaleźć właściwą równowagę między realizacją SLA a dostarczaniem projektów IT zgodnie z planem, jak stworzyć lepszy przepływ w swoich zespołach.

Dowiedz się więcej

phoenix icon
 

Gra symulacyjna SOLVE

W trakcie symulacji mamy możliwość przećwiczyć i nauczyć się rozwiązywać incydenty pracując indywidualnie, pracując zespołowo, gdy incydent „krąży” między poszczególnymi zespołami lub gdy wymagana jest analiza przyczyny źródłowej. W każdym z tych scenariuszy wymagane jest inne podejście, w jednym koncentrujemy się szybkim działaniu i sprawnej komunikacji, w innym bardziej na jakości i umiejętności zbierania informacji rozwiązania.

W trakcie symulacji SOLVE nauczysz się m.in.: jak poprawić współpracę i komunikację przy rozwiązywaniu incydentów i problemów, jak poprawić jakość dokumentacji incydentów, jak szybko i z minimalnym ryzykiem przywrócić usługę/produkcję do działania.

Dowiedz się więcej

problem-solving icon
 

Fly4You: symulacja biznesowa oparta o SAFe®

Fly4You to młoda linia lotnicza, specjalizująca się w promocji i sprzedaży biletów lotniczych dla młodych podróżnych. Aby umożliwić firmie 'gotowość na przyszłość', zespół zorganizował spotkanie i opracował mapę transformacji. Zaplanowano szereg nowych usług na nadchodzące miesiące. Prezes zarządu postanowił również zminimalizować ryzyka z przeszłości i zwiększyć zdolności IT. W tym celu poprosił eksperta od SAFe®, aby zaczął wdrażać zasady SAFe® w organizacji. Aby osiągnąć te cele, zespół będzie postępować zgodnie z planem krok po kroku opartym na zasadach SAFe®.

W trakcie symulacji Fly4You nauczysz się m.in.: jak zorganizować programy transformacji cyfrowej, jakie są kluczowe elementy SAFe®, jak być elastycznym i skalowalnym podczas budowy nowych systemów i usług, jak wprowadzić 'kulturę' SAFe® w organizacji,

Dowiedz się więcej

airplane icon fly4you

 

Skonsultuj swoją ścieżkę rozwoju z doświadczoną Skills Development Consultant

Masz wątpliwości i nie wiesz, w której grze symulacyjnej wziąć udział? Pomożemy wybrać Ci najlepszą drogę do osiągnięcia Twoich celów. Wypełnij formularz kontaktowy lub umów się na spotkanie, aby omówić Twoje potrzeby.

 

Formularz kontaktowy

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj praktyczną formę szkolenia dla swojego zespołu

Zostaw nam swój kontakt, a doradzimy, które szkolenie sprawdzi się w Twoim Zespole.