10 zasad SAFe - #2 Systemowe myślenie w praktyce: Apply System Thinking

Spotkanie odbyło się 12 lipca 2023 o godzinie 15:00

 

To już drugie spotkanie z cyklu bezpłatnych szkoleń Conlea, na których skupiamy się na 10 zasadach SAFe. Podczas godzinnego webinaru, przybliżamy teorię, rozmawiamy z praktykami, pokazujemy materiały, które pozwolą Ci samodzielnie dalej eksplorować temat. Na końcu zawsze znajdujemy czas na dyskusje i pytania. Spotkania odbywają się co 3 tygodnie, w środę o godz. 15.00. 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak nieefektywność poszczególnych komponentów wpływa na końcowy efekt projektu? Czy wprowadzając zmiany, zauważyłeś, że nie osiągasz oczekiwanych rezultatów? A może pomimo ciężkiej pracy, czas dostarczenia oczekiwanego rozwiązania do klienta wydłużał się, powodując frustrację i niezadowolenie?

Obejrzyj nagranie

Podczas #2 szkolenia Conlea z cyklu 10 zasad SAFe:

  • Odkryjesz tajemnice systemowego myślenia - klucza do sukcesu w dowolnej organizacji
  • Dowiesz się, jak poprawa współpracy między elementami systemu może przyczynić się do osiągnięcia celów Twojej organizacji
  • Poznasz złożoność rozwiązań oraz proces time-to-market, skupiając się na wartości przechodzącej przez poszczególne etapy procesu.
  • Dowiesz się więcej o systemowym myśleniu i jego praktycznym zastosowaniu w ramach SAFe
  • Przemyślisz swoje dotychczasowe podejście i dowiesz się, jak systemowe myślenie może pomóc Ci poprawić efektywność i zadowolenie klienta

Gospodarzem cyklu jest Stefan Rautszko, natomiast gościem spotkania był Maciej Stolarek.

 

Stefan Rautszko

DevOps Leader @ Roche 

Zabójca problemów i łowca rozwiązań, który ujarzmia bestie w zespołach typu product & capability.

DevOps Chapter Head z doświadczeniem zdobytym w globalnych organizacjach farmaceutycznych i ochrony zdrowia. Skoncentrowany na biznesie i klientach, które bazuje na 12-letnim doświadczeniu w branży IT.

People Manager (10-23 bezpośrednich podwładnych), który ma doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu zaangażowanych zespołów. Jego pięć największych mocnych stron według Gallup Strength Finder to: Indywidualizacja, Poważanie, Ukierunkowanie, Zgodność i Optymista.

 

Stefan Rautszko
 

Maciej Stolarek

Information Technology Process Manager @ Gemini Polska Sp. z o.o.

Doświadczony manager IT skoncentrowany na rozwoju biznesu i procesów. Akredytowany trener ITIL® i Lean IT.

Przez ponad 12 lat związany z sektorem finansowym, przemysłowym i handlowym, rozpoczynając od roli specjalisty, a następnie pełniąc funkcje kierownika projektu, kierownika usług oraz trenera/mentora.

Głównym motorem jego działania jest satysfakcja Klienta i Klienta wraz z silnym naciskiem na rozwój ludzi, procesów i technologii oraz ciągłe doskonalenie.

Manager ciągle poszukujący możliwości rozwoju i zmiany - uważa, że ograniczeniem możliwości człowieka jest jedynie brak wyobraźni.

Współautor publikacji naukowych z zakresu zarządzania usługami IT.

 

 

Maciej Stolarek-3