10 zasad SAFe - #5 Planuj zadania w oparciu o faktycznie realizowaną pracę, nie inicjalne założenia

Spotkanie odbyło się 12 grudnia 2023 o godzinie 14:00

 

Na kolejnym spotkaniu z cyklu 10 zasad SAFe. Tym razem pochyliliśmy się nad zasadą "Planuj zadania w oparciu o faktycznie realizowaną pracę, nie inicjalne założenia"

Podczas tego szkolenia skupiliśmy się na istotności opierania postępów projektu na rzeczywistych osiągnięciach i efektach pracujących systemów. Dowiecie się, dlaczego to podejście jest kluczowe dla sukcesu w skali przedsiębiorstwa i jakie korzyści może przynieść organizacji.

Prowadzącym szkolenie jest Tomasz Szymborski, a jego gościem był Łukasz Rubanowicz.

Obejrzyj nagranie

Agenda szkolenia: 

 
  1. Wprowadzenie do piątej zasady SAFe
  2. Praktyczne przykłady zastosowania zasady w praktyce
  3. Rozmowa z gościem
  4. Pytania i odpowiedzi
 

Tomasz Szymborski

Senior Manager @ Deloitte Consulting

Specjalista IT z doświadczeniem w procesie rozwoju produktu, prowadzący zaangażowane zespoły Agile pracujących dla wymagających gałęzi biznesu. Trener i konsultant SAFe, certyfikowany PMP i PMI Agile Certified Practitioner z mocnymi umiejętnościami analitycznymi. Skupia się na osiąganiu celów biznesowych i satysfakcji klienta.

Specjalizacje: praktyki Agile, zarządzanie zmianą, metodyka PMI, komunikacja.

Tomek Szymborski
 

Łukasz Rubanowicz

Senior Agile Coach & Release Train Engineer
Agile and Lean Lead @ Hapag-Lloyd AG

Doświadczony menadżer i konsultant ds. transformacji Lean-Agile. W ciągu 20 lat kariery zawodowej realizował zadania w różnych branżach, w tym w sektorach finansowym, logistycznym, opieki zdrowotnej, lotniczym, ubezpieczeniowym i hotelarsko-gastronomicznym. Był odnoszącym sukcesy menadżerem projektów, programów i portfeli. Prowadził i brał udział w wielu transformacjach biznesowych i informatycznych w sektorze finansowym i logistycznym. W jednej z linii lotniczych stworzył system zarządzania portfelem projektów.

Jako Senior Agile Coach oraz RTE w Hapag-Lloyd wspiera transformację organizacji w ramach jednego z największych przedsięwzięć – wymiana systemu centralnego. Wraz z grupą innych profesjonalistów współtworzy globalny zespół Lean Agile Centre of Excellence.

Będąc na stanowiskach kierowniczych, wykształcił dziesiątki liderów o otwartych umysłach i zorientowanych na wartości. Jest twórcą lokalnej (polskiej) społeczności skupiającej profesjonalistów i firmy zainteresowane Scaled Agile.

Przeszkolił setki profesjonalistów na całym świecie w zakresie facylitacji biznesowej i Lean-Agile. Prowadzi certyfikowane szkolenia SAFe w regionie EMEA i USA. Twórca autorskich szkoleń Business Facilitation, wykładowca na studiach MBA i podyplomowych.

 

Łukasz Rubanowicz-min-1