10 zasad SAFe - #3 Osiągnij optymalne wyniki dzięki strategicznemu projektowaniu

Spotkanie odbyło się 2 sierpnia 2023 o godzinie 15:00

 

To już trzecie spotkanie z cyklu bezpłatnych szkoleń Conlea, na których skupiamy się na 10 zasadach SAFe. Podczas godzinnego webinaru, przybliżamy teorię, rozmawiamy z praktykami, pokazujemy materiały, które pozwolą Ci samodzielnie dalej eksplorować temat. Na końcu zawsze znajdujemy czas na dyskusje i pytania. Spotkania odbywają się co 3 tygodnie, w środę o godz. 15.00. 

Czy zdarzało Ci się kiedykolwiek planować projekt z ustalonym zestawem wymagań, tylko po to, by odkryć, że niektóre z nich są nieosiągalne lub nieaktualne? Czy zastanawiałeś się, jak zarządzać niepewnością i zmiennością w procesie tworzenia oprogramowania? W świecie, który nieustannie zmienia się i ewoluuje, musimy uczyć się, jak skutecznie poruszać się w środowisku VUCA.

Podczas naszego szkolenia odkryliśmy tajemnice set-based design (SBD), praktyki, która pozwala na utrzymanie wymagań i opcji projektowych elastycznymi jak najdłużej podczas procesu rozwoju produktu.

Gospodarzem cyklu jest Stefan Rautszko, a jego gościem był Adam Guja.

Obejrzyj nagranie

Obejrzyj szkolenie Conlea, aby:

 
dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać zmiennością i zachować opcje, przekształcając niepewność w wartościową wiedzę
 
poznać realne przykłady zastosowania SBD i odkryć, jak ta zasada może pomóc Ci w codziennej pracy!
 

Stefan Rautszko

DevOps Leader @ Roche 

Zabójca problemów i łowca rozwiązań, który ujarzmia bestie w zespołach typu product & capability.

DevOps Chapter Head z doświadczeniem zdobytym w globalnych organizacjach farmaceutycznych i ochrony zdrowia. Skoncentrowany na biznesie i klientach, które bazuje na 12-letnim doświadczeniu w branży IT.

People Manager (10-23 bezpośrednich podwładnych), który ma doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu zaangażowanych zespołów. Jego pięć największych mocnych stron według Gallup Strength Finder to: Indywidualizacja, Poważanie, Ukierunkowanie, Zgodność i Optymista.

 

Stefan Rautszko
 

Adam Guja

Senior Agile Coach @ Deloitte

Scrum Master oraz Agile Coach w Deloitte z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy ze zwinnymi zespołami. Trener Agile oraz SAFe. Specjalizujący się w pracy z małymi, zwinnymi, zespołami rozproszonymi pracującymi w Scrumie oraz w transformacjach w dużej skali.

Pasjonuje się nurkowaniem w wodach zimnych i cieplych, łucznictwem oraz lataniem dronami.

 

Adam Guja