Let's Manage IT Nights

Poznań — GSK

 

Spotkanie odbyło się 24 listopada 2022, godz. 17:30

Business Garden, ul. Pastelowa 2, 60-198 Poznań
Gospodarz wydarzenia — GSK

 

Czym są Let's Manage IT Nights?

Let’s Manage IT Nights to cykl spotkań dedykowanych wszystkim tym, którzy szukają wiedzy i inspiracji w temacie zarządzania IT.

Naszym celem jest stworzenie dla Managerów IT z różnych miast Polski przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń, poznania innych osób działających w branży i szerzenia dobrych praktyk danej organizacji.

Wracamy z Let's Manage IT Nights po krótkiej przerwie! Spotkanie w Poznaniu było #65 wydarzeniem w Polsce.

Tematy przewodnie wydarzenia

Agenda spotkania została zbudowana w oparciu o 3 główne zagadnienia:

icon lmit nights

 

Lekcje z 2022 roku

Jaki był mijający rok z perspektywy Managera IT? Jakie wyzwania postawił przed kadrą zarządzająca i do odrobienia jakiej lekcji zmusił branżę? Czy był to dobry rok dla IT Managerów?

icon lmit nights 12

 

Jak się przygotować na 2023 rok?

Na co zwrócić uwagę wchodząc w kolejny, zawodowy rok? Jakie kompetencje rozwijać, jakimi narzędziami warto się zainteresować? Podpowiedzą eksperci Let's Manage IT Nights.

icon lmit nights 22

 

Wyzwania IT Managera na 2023 rok

I w końcu jakie wyzwania przygotował dla IT Managera 2023 rok, czyli na czym skupiona będzie nasza uwaga i czas. Czy jesteśmy gotowi na podjęcie rękawicy? Po jakie sprawdzone sposoby i rozwiązania możemy sięgnąć, aby skutecznie stawić czoła wyzwaniom roku 2023.

Agenda

17:00
Rejestracja
17:30
Rozpoczęcie
17:45
Prezentacja Case Study
18:15
Dyskusje Round Tables
19:15
Prezentacja Case Study
20:00
Networking
21:00
Zakończenie

Prelegenci

Paweł Wydrych
Paweł Wydrych
Director, Business Strategy Transformation @ GSK
paulina bednarek
Paulina Bednarek
Product Manager, Supply Chain Performance Analytics @ GSK
tomasz sobol
Tomasz Sobol
Product Marketing Manager CEE @ OVHcloud
Adam Jemioło
Adam Jemioło
Senior Digital Product Manager - Online Sales @ ROCKWOOL Group
Agnieszka Kościuszko-Wyrwał
Agnieszka Kościuszko-Wyrwał
Product Owner @ mySugr | Roche
Michał Śliwiński
Michał Śliwiński
Talent Acquisition Specialist @ Allegro
Bartłomiej Ważny
Bartłomiej Ważny
IT Operation Manager @ Espersen Poland Sp. z o.o.
Krzysztof Bryła1
Krzysztof Bryła
CyberSecurity Manager, GM @ 2BeAware
Daria Kopczyńska
Daria Kopczyńska
Training and Events Specialist @ Let's Manage IT
krzysztof kozakiewicz 1
Krzysztof Kozakiewicz
CEO @ Let's Manage IT

Prezentacje

🕓 17:45-18:15  |  Prezentacja Case Study

Produktywny, czyli jaki…?

Intensywność dnia codziennego, hybrydowy model pracy, mnogość spotkań i maili – to wszystko negatywnie wpływa na produktywność. Na podstawie ponad 25-letniego doświadczenia i wyzwań, które postawił przed nami mijający rok, opowiem o tym, jak dbam o efektywność swoją oraz zespołów GSK.

Paweł Wydrych   Paweł Wydrych

🕓 18:15-19:15  |  Dyskusje Round Tables

Dołącz do rozmowy przy stolikach tematycznych, podejmij dyskusje na wybrany temat i znajdź rozwiązanie na swoje wyzwania. Do moderowania poszczególnych Round Tables zaprosiliśmy praktyków, którzy zadbają o efektywne rozmowy.

1) Jak skutecznie motywować zespół do rozwijania kompetencji?

Ludzie to fundament każdej firmy, dlatego tak istotne jest zapewnienie im możliwości rozwoju. Podczas rozmowy będziemy zastanawiać się nad tym, co się kryje pod zarządzaniem kompetencjami w organizacji? Jakie są podstawowe narzędzia pozwalające na zdefiniowanie mocnych i słabych stron pracowników? Dlaczego edukacja pracowników jest ważna? Jak możemy im pomóc w rozwoju?

Bartłomiej Ważny circle   Bartłomiej Ważny — moderator

Daria Kopczyńska   Daria Kopczyńska — moderator

2) Jak radzić sobie z rotacją talentów w zespołach IT?

W dobie największego od 15 lat niedoboru talentów pozyskanie wykwalifikowanych pracowników jest dużym wyzwaniem dla firm. W celu przyciągnięcia najlepszych kandydatów pracodawcy nieustannie się prześcigają. Podczas dyskusji będziemy szukać odpowiedzi jak przyciągać i utrzymać talenty IT w firmie? Jak zarządzać zespołem w dobie rotujących talentów? Jak zapewnić ciągłość i płynność realizowanych tasków?

Michał Śliwiński circle   Michał Śliwiński — moderator

3) Szacowanie ryzyka, podejmowanie decyzji pod presją czasu — jak robić to dobrze?

Współczesne zarządzanie opiera się na podejmowaniu licznych decyzji. Wiele spośród nich musi zostać podjętych pod presją czasu. Przy tym stoliku będziemy rozmawiać o tym jak wprowadzanie procesów usprawnia podejmowania decyzji? Z jakimi obciążeniami wiąże się praca pod presją czasu? Jak niepewność wpływa na podejmowanie decyzji? Jak możemy zadbać o efektywność i trafność decyzji?

Agnieszka Kościuszko-Wyrwał circle   Agnieszka Kościuszko-Wyrwał — moderator

4) Jak zadbać o efektywność pracy w obliczu dynamiki i zmienności obecnych czasów — pandemia, wojna, inne zdarzenia losowe

Rok 2022 funkcjonuje pod hasłem konfliktu zbrojnego, pandemii i inflacji. Przy tym stoliku skupimy się na tym: Jak dotykające nas na wielu płaszczyznach kryzysy, wpływają na efektywność pracy? Jak utrzymać zaangażowanie i motywację pracowników w tak niepewnych czasach? Co rozumiemy przez efektywność? Jak możemy ją mierzyć?

Adam Jemioło   Adam Jemioło — moderator

Krzysztof Bryła 1   Krzysztof Bryła — moderator

5) Jak komunikować się z zespołem w pracy hybrydowej?

Praca hybrydowa to już całkowita norma w wielu firmach. Jak zatem zarządzać zespołem rozproszonym, aby był efektywny i zmotywowany? Podczas rozmowy zastanowimy się, jak budować zaangażowanie i współprace w zespołach rozproszonych? Jakie strategie pracy hybrydowej działają, a co zawodzi? Jakie wyzwania stawia ten model pracy przed pracodawcami, a jakie przed pracownikami?

Paulina Bednarek 1   Paulina Bednarek — moderator

6)  Jak utrzymać produktywność osobistą i zespołową?

Nieproduktywne spotkania, nadmiar e-maili i brak świadomości nad czym pracują inni. Znasz to? Każdego tygodnia nawet najlepsze zespoły napotykają przeszkody, które utrudniają im efektywne działanie. Podczas rozmowy poddamy pod dyskusję: Jak zwiększyć produktywność zespołu? Jak organizujemy sobie dzień pracy? Co nas spowalnia? Jaką mamy tego świadomość? I co możemy z tym zrobić? Po czym poznajemy efektywny dzień w pracy?

tomasz sobol   Tomasz Sobol — moderator

🕓 19:15-20:00  |  Prezentacja Case Study

Jak rzucić wszystko i wyjechać w roczną podróż?

Ponad rok temu każda z nas porzuciła dotychczasowe życie — pracę, wynajmowane mieszkania, bezpieczeństwo i stabilizację w Polsce. Ruszyłyśmy w stronę Ameryki Łacińskiej- zwiedziłyśmy Meksyk, Gwatemalię i Kanadę.

Jednak na tym spotkaniu nie będziemy opowiadać tylko o pięknych widokach i przeżyciach, które dała nam ta podróż. Poruszymy takie tematy jak przekraczanie własnej strefy komfortu, otwarcie się na nowe możliwości. A także opowiemy Wam naszą historię przebranżowienia się z ratownika medycznego i prawnika na copywritera. No i co najważniejsze przedstawimy Wam nasz sposób na to jak podróżować ze sobą 24 godziny na dobę i się wciąż lubić. Czyli o sztuce budowania dobrego zespołu na ważnych wartościach oraz komunikacji, bez której każda z nas już dawno poszłaby w swoją stronę.

GoGetters 2   GoGetters

Partnerzy spotkania

Host Partner

Content Partner

Community Partner

sygnet_light_big

 

Let's Manage IT to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to organizując konferencje, meet-upy i społeczność online.