Let's Manage IT Nights

Kraków

 

Spotkanie odbyło się 7 grudnia 2023, godz. 16:00

ABB Business Services
ul. Przy Rondzie 4, 31-547 Kraków

 

Czym są Let's Manage IT Nights?

Let’s Manage IT Nights to cykl spotkań dedykowanych wszystkim tym, którzy szukają wiedzy i inspiracji w temacie zarządzania IT.

Naszym celem jest stworzenie dla Managerów IT z różnych miast Polski przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń, poznania innych osób działających w branży i szerzenia dobrych praktyk danej organizacji.

Spotkanie w Krakowie było #77 wydarzeniem w Polsce.

Zasady uczestnictwa

discussion icon

 

Dziel się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi uczestnikami

process icon

Bądź otwarta/y na inną perspektywę, zdanie, opinię

active icon

Zainspiruj się i baw się dobrze

Agenda

16:00
Rejestracja
16:30
Networking
17:15
Prezentacja IT
17:45
Przerwa
18:00
Prezentacja Inspiracja
18:30
Dyskusje Round Tables
19:30
Networking
21:00
Zakończenie

Speakerzy wydarzenia

Ostręga 2
Dawid Ostręga
Trener Główny @ Kraków Kings
Maciej Kolomycki
Maciej Kolomycki
Chief Specialist for Innovative Technologies @ ABB

Moderatorzy wydarzenia

Marcin Lepiarczyk
Marcin Lepiarczyk
DevOps & Platform Engineering Practice Lead @ SoftwareOne
Dominika Pacyna (5)
Dominika Pacyna
Director IT Service Management @ KION Group
Ewa Szulik-Stach-1
Ewa Szulik-Stach
AI Solution Manager
Paweł Czarny (1)
Paweł Czarny
Head of Engineering Area @ RAS
Daniel Kuźba
Daniel Kuźba
Enterprise Architect and DevOps Consultant @ Future Processing
Julia Stencel (2)
Julia Stencel
Cluster Lead @ Cloud & DevOps Practice @ SoftServe
Maciej Kolomycki
Maciej Kolomycki
Chief Specialist for Innovative Technologies @ ABB

Prezentacje

🕓 17:15-17:45  |  Prezentacja IT

AI Inhouse: Inkubator Innowacji w Firmie ABB

Podczas wystąpienia zanurzymy się w świat inkubatora technologii, ukazując istotę tego narzędzia w kształtowaniu innowacji w firmie. Podczas prezentacji odkryjemy proces wdrażania nowatorskich rozwiązań oraz zapoznamy się z konkretnymi przykładami udanych implementacji technologii sztucznej inteligencji w różnych obszarach działalności ABB.

Maciej Kolomycki   Maciej Kolomycki

🕓 18:00-18:30  |  Prezentacja Inspiracja

Jak angażować członków zespołu w świecie hybrydowym?

Jedynie 30% pracowników wróciło do biura. Dlaczego? Jak podnieść tę liczbę? A może wcale tego nie chcemy? Podczas wystąpienia postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Ostręga 2   Dawid Ostręga

🕓 18:30-19:30  |  Dyskusje Round Tables

Dołącz do rozmowy przy stolikach tematycznych, podejmij dyskusje na wybrany temat i znajdź rozwiązanie na swoje wyzwania. Do moderowania poszczególnych Round Tables zaprosiliśmy praktyków, którzy zadbają o efektywne rozmowy.

1) Rola Managera w Kreowaniu Motywacji Zespołu

Ludzie to fundament każdej firmy, dlatego tak istotne jest zapewnienie im możliwości rozwoju. Podczas rozmowy będziemy zastanawiać się nad tym, co się kryje pod zarządzaniem kompetencjami w organizacji? Jakie konkretnie działania i podejścia mogą wywołać iskrę zaangażowania wśród członków zespołu? Jakie są podstawowe narzędzia pozwalające na zdefiniowanie mocnych i słabych stron pracowników? Dlaczego edukacja pracowników jest ważna?

Daniel Kuźba   Daniel Kuźba - moderator

2) AI jako członek zespołu IT

Współpraca ze sztuczną inteligencją staje się nieodłącznym elementem nowoczesnych zespołów. Kogo i jakie kompetencje może zastąpić AI? Jak rozwijać zespół za pomocą AI? Porozmawiamy o tym, jak skutecznie integrować technologię AI w zespołowej pracy, wydobywając potencjał obu światów. Podzielmy się praktycznymi strategiami, doświadczeniem i wiedzą z tego zakresu.

Maciej Kolomycki   Maciej Kolomycki - moderator

3) Cognitive Overload – czyli jak radzić sobie ze zbyt dużą ilością informacji?

Zaraz po człowieku, informacja jest jednym z najcenniejszych zasobów dzisiejszych organizacji. Sprawny ich przepływ umożliwia ciągły rozwój oraz zapewnienie konkurencyjności na rynku usług. Ale czy jako osoby, jesteśmy w stanie sprostać przetwarzaniu ciągle większej ilości danych przekazywanych nam nie tylko w pracy, lecz również w życiu prywatnym? Gdzie jest górny limit, który my oraz nasze zespoły są w stanie przetworzyć? Jak nadmiar informacji wpływa na rozwój, motywację oraz na nasze samopoczucie? Jak przekazywać ważne informacje, aby nie zostały pominięte? Które z nich możemy całkowicie usunąć? Porozmawiajmy o możliwych rozwiązaniach tego potencjalnie prostego problemu.

Paweł Czarny (1)   Paweł Czarny - moderator

4) Work-life balance managera IT

Praca managera IT może być wymagająca i intensywna, co często prowadzi do wyzwań związanych z zachowaniem równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Przy tym stoliku podzielimy się swoimi strategiami i technikami pomagającymi efektywnie zarządzać swoim czasem, redukować stres oraz utrzymywać zdrową równowagę między pracą a domem/rodziną. Rozważymy praktyczne podejścia do organizacji pracy, radzenia sobie z nadmiernym obciążeniem obowiązkami i dbania o zdrowie psychiczne.

Dominika Pacyna (5)   Dominika Pacyna - moderatorka

5) Jak efektywnie zarządzać zespołem 100% remote/rozproszonym

Optymalne zarządzanie zespołem w pełni zdalnym/rozproszonym środowisku wymaga zrównoważonego podejścia łączącego technologię, komunikację i zaufanie. Podczas rozmowy zastanowicie się jak skutecznie kierować zespołem pracującym zdalnie, osiągając doskonałe wyniki i utrzymując silną współpracę. Poznasz strategie komunikacji online, narzędzia do monitorowania postępów oraz budowania zaufania w wirtualnym środowisku.

Marcin Lepiarczyk   Marcin Lepiarczyk - moderator

6) AI - czy i jak zmieni kompetencje managerów i specjalistów IT?

AI jest coraz bardziej obecne w naszym życiu zawodowym, coraz chętniej też z niego korzystamy. Przy tym stoliku skupimy się na tym: Jak AI wpływa na kompetencje nasze i naszych zespołów? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia związane z jego popularnością? Jak AI zmieni naszą pracę i kompetencje? Na co należy uważać podczas korzystania z AI?

Ewa Szulik-Stach-1   Ewa Szulik-Stach - moderatorka

7) Personal branding managera IT

Personal branding to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie IT i mowa tu zarówno o budowaniu swojego wizerunku na zewnątrz jak i wewnątrz organizacji. Podczas dyskusji podzielimy się własnym doświadczeniem z tego zakresu. Rozważymy, jakie kroki można podjąć, aby budować własną markę, jakie treści warto publikować online, jak skutecznie komunikować swoje osiągnięcia i umiejętności oraz jak korzystać z mediów społecznościowych w celu promocji swojego personal brandu.

Julia Stencel   Julia Stencel - moderatorka

Partnerzy spotkania

Host Partner

Community Partner

conlea_big_transp-2 logo

 

Conlea to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to, organizując konferencje, meet-upy, szkolenia i społeczność online.