Let's Manage IT Nights

Katowice

 

Spotkanie odbyło się 28 września 2023, godz. 17:00

ING Hubs Poland
ul. Zabrska 19, 40-083 Katowice

 

Czym są Let's Manage IT Nights?

Let’s Manage IT Nights to cykl spotkań dedykowanych wszystkim tym, którzy szukają wiedzy i inspiracji w temacie zarządzania IT.

Naszym celem jest stworzenie dla Managerów IT z różnych miast Polski przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń, poznania innych osób działających w branży i szerzenia dobrych praktyk danej organizacji.

Wracamy z Let's Manage IT Nights po wakacyjnej przerwie! Spotkanie w Katowicach było #72 wydarzeniem w Polsce.

discussion icon

 

Dziel się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi uczestnikami

discussion icon

 

Dziel się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi uczestnikami

process icon

Bądź otwarta/y na inną perspektywę, zdanie, opinię

active icon

Zainspiruj się i baw się dobrze

Agenda

16:00
Rejestracja
16:30
Networking
17:15
Prezentacja IT
17:45
Przerwa
18:00
Prezentacja Inspiracja
18:30
Dyskusje Round Tables
19:30
Networking
21:00
Zakończenie

Prelegenci

Łukasz Strzelec (1)
Łukasz Strzelec
GLOBAL PLATFORMS ENABLEMENT & ENGINEERING Cluster Lead @ ING Hubs Poland
Aga Sobczak
Aga Sobczak
Coach Odwagi i Autentyczności, Mentor, Mówca, Lider

Moderatorzy

Katarzyna Rusek
Katarzyna Rusek
IT Operations Manager @ Fujitsu
Łukasz Ratman
Łukasz Ratman
IT Tribe Lead / Department Director / Global Automation Hub Lead @ ING Hubs Poland
Marcelina Fajkierz-Sadowska (1)
Marcelina Fajkierz-Sadowska
OPS Engineer @ ING Polska
Tomasz Lis
Tomasz Lis
Engineering Manager @ eSKY Group
Martyna Pantak
Martyna Pantak
Talent Success Lead for DevOps Practice @ SoftServe
Marcin Cholewik
Marcin Cholewik
Engineering Manager @ Esky
Katarzyna Rusek
IT Operations Manager @ Fujitsu Poland

Tematy prelekcji

Szczegółowe informacje o prelegentach i prezentacjach już wkrótce!

Prezentacje

🕓 17:15-17:45  |  Prezentacja IT

Boosting Innovation in Company: Strategies and Insights

Innowacja jest siłą napędową każdej odnoszącej sukcesy firmy, napędzającą wzrost, konkurencyjność i zdolność adaptacji. Ta 30-minutowa prelekcja poprowadzi Cię przez sztukę kultywowania innowacji w Twojej organizacji. Zbadamy strategie, praktyki i elementy kulturowe, które tworzą dynamiczne środowisko, w którym kwitnie kreatywność i pomysły.

Łukasz Strzelec (1)   Łukasz Strzelec

🕓 18:00-18:30  |  Prezentacja Inspiracja

Czy umiejętność słuchania siebie zwiększa efektywność lidera?

Praca lidera czy managera często wiąże się z wysokim poziomem stresu, zwłaszcza kiedy projekty nie idą zgodnie z planem i pojawia się jakaś ‘niespodzianka’, z którą trzeba sobie radzić tu i teraz. Jednocześnie, kiedy jesteśmy w trybie ‘busy — wiecznie zajęty’, możemy nie zdawać sobie nawet sprawy, że nasz poziom stresu niedługo może ‘sięgnąć zenitu’, a nasze emocje kumulują się ‘pod skórą’, aż w pewnym momencie nie mamy już dystansu do sytuacji i po prostu możemy wybuchnąć.

Zrozumienie siebie i zadbanie o siebie jest pierwszym krokiem do bycia dobrym liderem, który dopiero wtedy może zadbać o swój zespół.

Agnieszka Sobczak   Aga Sobczak

🕓 18:30-19:30  |  Dyskusje Round Tables

Dołącz do rozmowy przy stolikach tematycznych, podejmij dyskusje na wybrany temat i znajdź rozwiązanie na swoje wyzwania. Do moderowania poszczególnych Round Tables zaprosiliśmy praktyków, którzy zadbają o efektywne rozmowy.

1) Rola Managera w Kreowaniu Motywacji Zespołu

Ludzie to fundament każdej firmy, dlatego tak istotne jest zapewnienie im możliwości rozwoju. Podczas rozmowy będziemy zastanawiać się nad tym, co się kryje pod zarządzaniem kompetencjami w organizacji? Jakie konkretnie działania i podejścia mogą wywołać iskrę zaangażowania wśród członków zespołu? Jakie są podstawowe narzędzia pozwalające na zdefiniowanie mocnych i słabych stron pracowników? Dlaczego edukacja pracowników jest ważna?

Marcelina Fajkierz-Sadowska (1)   Marcelina Fajkierz-Sadowska - moderatorka

2) Co może zrobić manager, aby jego zespół osiągał ponadprzeciętne wyniki?

Nieproduktywne spotkania, nadmiar e-maili i brak świadomości nad czym pracują inni. Znasz to? Każdego tygodnia nawet najlepsze zespoły napotykają przeszkody, które utrudniają im efektywne działanie. Podczas rozmowy skupimy się na kluczowych strategiach, które managerowie mogą zastosować, aby ich zespoły osiągały niezwykłe rezultaty. Zastanowimy się jakie są najlepsze metody budowania zaangażowania, rozwijania umiejętności oraz inspirowania każdego członka zespołu do wydajności na najwyższym poziomie.

Łukasz Ratman   Łukasz Ratman - moderator

3) Jak sprostać wyzwaniom wielu kanałów komunikacji

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczna komunikacja to klucz do sukcesu. Umiejętności niezbędne do radzenia sobie z różnorodnymi kanałami komunikacji to bardzo często klucz do sukcesu. Podczas rozmowy zastanowimy się, jak budować zaangażowanie i współprace w zespołach rozproszonych? Jakie strategie pracy hybrydowej działają, a co zawodzi? Jakie wyzwania stawia ten model pracy przed pracodawcami, a jakie przed pracownikami?

Martyna Pantak   Martyna Pantak - moderatorka

4) W jaki sposób dobierać narzędzia, by usprawniać system pracy Twojego zespołu

Podczas rozmowy dowiesz się, jak skutecznie wybierać i wdrażać narzędzia, które pomogą usprawnić pracę Twoją i Twojego zespołu. Porozmawiamy o różnych narzędziach, metodach i sposobach ich doboru, a których stosowanie powinno dać szansę Tobie i zespołowi lepiej się poznać, współpracować i osiągać zakładane cele.

Marcin Cholewik   Marcin Cholewik - moderator

5) Jak efektywnie zarządzać zespołem 100% remote/rozproszonym

Optymalne zarządzanie zespołem w pełni zdalnym/rozproszonym środowisku wymaga zrównoważonego podejścia łączącego technologię, komunikację i zaufanie. Podczas rozmowy zastanowicie się jak skutecznie kierować zespołem pracującym zdalnie, osiągając doskonałe wyniki i utrzymując silną współpracę. Poznasz strategie komunikacji online, narzędzia do monitorowania postępów oraz budowania zaufania w wirtualnym środowisku.

Katarzyna Rusek   Katarzyna Rusek - moderatorka

6) AI czy i jak zmieni kompetencje managerów i specjalistów IT?

AI jest coraz bardziej obecne w naszym życiu zawodowym, coraz chętniej też z niego korzystamy. Przy tym stoliku skupimy się na tym: Jak AI wpływa na kompetencje nasze i naszych zespołów? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia związane z jego popularnością? Jak AI zmieni naszą pracę i kompetencje? Na co należy uważać podczas korzystania z AI?

Tomasz Lis   Tomasz Lis - moderator

Partnerzy spotkania

Host Partner

Content Partner

Community Partner

sygnet_light_big

 

Let's Manage IT to społeczność managerów i specjalistów IT

Łączymy ich, aby dzieląc się doświadczeniem i historiami rozwoju firm, zespołów i siebie samych, rozwijali swoje kariery, budowali lepsze zespoły i organizacje oraz kształtowali korporacyjne IT w Polsce. Robimy to organizując konferencje, meet-upy i społeczność online.