infolinia: 58 73 27 108

11 lipca 2018

Symulator Solve - brakujący praktyczny element szkoleń Kepner-Tregoe.

Dzięki symulatorowi SOLVE sprawdzisz, jak skutecznie rozwiązywać problemy i podejmować decyzje w oparciu o metodę Kepner-Tregoe.

Kepner-Tregoe (KT) to metoda stworzona w 1958 r. przez 2 socjologów (Charles Kepner i Benjamin Tregoe). Ważny jest tu proces racjonalnego myślenia – ułatwia zbieranie, porządkowanie i przetwarzanie informacji w obszarze analizy sytuacji, problemów, decyzji i ryzyka. Zastosowanie metody KT zwiększa powtarzalność osiąganych rezultatów, wydajność działań oraz skraca czas i obniża koszty rozwiązywanych problemów.

Symulator SOLVE pozwala relatywnie szybko poprawić umiejętności rozwiązywania incydentów/problemów metodami KT. Podczas gry uczestnicy rozpracowują scenariusz, w którym muszą podjąć działania zmierzające do rozwiązania konkretnego problemu. Bazując na dostępnych danych poznają szczegóły, a następnie określają priorytety, identyfikują problem i dokładnie analizują sytuację przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Symulator umożliwia pracę indywidualną lub zespołową – w sytuacji gdy incydent „krąży” między poszczególnymi zespołami lub gdy wymagana jest analiza przyczyny źródłowej. SOLVE jest elastyczny – daje możliwość symulacji różnych scenariuszy. W każdym z nich wymagane jest inne podejście: czasem będzie to koncentracja na szybkim działaniu i sprawnej komunikacji, a czasem na jakości i umiejętności zbierania informacji rozwiązania.

Symulacje pozwalają zdobyć doświadczenie, rozwinąć praktyczne umiejętności i sprawdzić, jakie efekty przyniosłyby podjęte działania w bezpiecznym środowisku – bez konieczności ponoszenia konsekwencji ew. błędnych decyzji.

Angażująca forma szkolenia, skupiająca się całości na praktyce to zauważalne i niemal natychmiastowe zwiększenie umiejętności.

DLA KOGO?

SOLVE polecamy wszystkim, którzy na co dzień biorą udział w rozwiązywaniu problemów, analizie przyczyn źródłowych (RCA) czy zarządzają incydentami (serwisowi i wsparciu, a także inżynierom jakości, analitykom, technikom, menedżerom problemów i incydentów, audytorom i innym osobom odpowiedzialnym za rozwiązywanie krytycznych incydentów i problemów) – zarówno tym, którzy już brali udział w szkoleniach KT, jak i tym, którzy jeszcze w ogóle tej metody nie znają.  

Więcej o szkoleniu: http://www.conlea.pl/symulacja/solve

 

PMI®, PMBOK®, PMP®, CAPM® are registered trade marks of Project Management Institute, Inc.