infolinia: 58 73 27 108

24 października 2018

Jest i on - ITIL® 4!

Jest i on - ITIL® 4!

Najnowsza aktualizacja ma być wsparta o znacznie poszerzoną i bardziej praktyczną bazę wiedzy. ITIL 4 powstał jako rezultat wglądu i doświadczenia tysięcy pracowników i organizacji z całego świata, a w jego stworzeniu brało udział 150 profesjonalistów z szeroko pojętej branży IT.

ITIL 4 zawiera w sobie wszelkie zalety poprzednich wersji, jednocześnie znacznie je wzbogaca o najnowsze zdobycze technologiczne takie jak sztuczna inteligencja, nanotechnologia, biotechnologia, IoT i wiele więcej. Kontekst ITIL poszerzył się też o kooperację z Agile, DevOpsem i transformacją cyfrową, tworząc bazę wiedzy o wiele bardziej istotną i miarodajną.

Nadchodzące zmiany rodzą wiele pytań. Na przykład - co zrobić w obecnej sytuacji, jeśli nie masz jeszcze 17 punktów ITIL? To proste - aby punkty się nie wyzerowały w momencie wejścia w życie ITIL 4 (druga połowa 2020 roku), rekomendujemy kontynuowanie ścieżki w wersji 3. Dzięki uzyskaniu minimum 17 pkt i przystąpieniu do egzaminu pomostowego do wersji 4 otrzymasz tytuł tytuł ITIL® Managing Professional. Należy również wspomnieć, że wciąż będzie uznawany tytuł ITIL Experta po ukończeniu szkolenia ITIL® Managing Across the Lifecycle (MALC).

Jak ma się ITIL 4 do ITIL 3? Kiedy będzie dostępny? Jaki otrzymam tytuł?

Po odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do naszego FAQ

PMI®, PMBOK®, PMP®, CAPM® are registered trade marks of Project Management Institute, Inc.